Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4121770ESR730-025675

Jeppesminde 11

8960 Randers SØ
Randers Romalt By, Kristrup, 15bb (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1987
Bebyggelsesprocent14%

Areal

Grundareal800 m²
Bygningsareal114 m²
Beboelsesareal114 m²

Gennem Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Jeppesminde 11, 8960 Randers SØ. Se ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Jeppesminde 11, 8960 Randers SØ finder du ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal på 114 m² og blev opført i 1987 på en 800 m² stor grund. Den 31. marts 2021 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,51 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,81 mio. kr., hvoraf grunden udgør 788.000 kr.

Fakta om Jeppesminde 11, 8960 Randers SØ

Villaen har et samlet bygningsareal på 114 m² og ligger placeret på Jeppesminde 11, 8960 Randers SØ. Den primære bygning er opført i 1987 og er beliggende på en 800 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 114 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Hovedbygningen fik senest i 2020 tildelt et energimærke D. Ejendommens primære benyttelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 9.926 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 31. marts 2021, hvor værdiansættelsen på villaen var 1,51 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 13.245 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 1,81 mio. kr., hvoraf grunden udgør 788.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Jeppesminde 11, 8960 Randers SØ.

Enhedens BBR-areal er 114 m² på Jeppesminde 11, 8960 Randers SØ.

Den primære bygning blev bygget i 1987 på Jeppesminde 11, 8960 Randers SØ.

Prisen var 1,51 mio. kr., da Jeppesminde 11, 8960 Randers SØ senest blev handlet i 2021.

1,81 mio. kr. er vurdering på Jeppesminde 11, 8960 Randers SØ.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis