Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE9312808ESR540-014149

Jeppesdam 2A

6430 Nordborg
Sønderborg Guderup, Egen, 994 (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2003
Bebyggelsesprocent31%

Areal

Grundareal6.154 m²
Bygningsareal1.900 m²
Beboelsesareal1.659 m²

Resights giver dig alle informationer om ejendommen på Jeppesdam 2A, Guderup, 6430 Nordborg. Se ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Jeppesdam 2A, Guderup, 6430 Nordborg findes ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal på 1.900 m² og blev konstrueret i 2003 på en 6.154 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 4,65 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,01 mio. kr.

Fakta om Jeppesdam 2A, Guderup, 6430 Nordborg

Villaen har et samlet bygningsareal á 1.900 m² og ligger på Jeppesdam 2A, Guderup, 6430 Nordborg. Den primære bygning er opført i 2003 og er beliggende på en 6.154 m² stor grund, der er spredt på to jordstykker. Ejendommen fordeler sig på 60 værelser og har et BBR-areal på 1.659 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den hovedsagelige anvendelse af ejendommen er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 7.425 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Villaen er af det offentlige vurderet til 4,65 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,01 mio. kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af ESA 1 ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Palle Eilskov Jessen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til villaen er der to led. Den officielle ejer har i alt tre ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 56 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Palle Eilskov Jessen, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Palle Eilskov Jessen i alt 27 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

ESA 1 ApS ejer Jeppesdam 2A, Guderup, 6430 Nordborg.

Enhedens BBR-areal er 1.659 m² på Jeppesdam 2A, Guderup, 6430 Nordborg.

Den primære bygning blev opført i 2003 på Jeppesdam 2A, Guderup, 6430 Nordborg.

4,65 mio. kr. er vurdering på Jeppesdam 2A, Guderup, 6430 Nordborg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis