kommunerne nedenfor.
Jens Laursens Vej 3
7800 SkiveFå alle oplysninger om Jens Laursens Vej 3, 7800 Skive på Resights. Se ejendommens seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Jens Laursens Vej 3, 7800 Skive findes ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal á 247 m² og blev opført i 1961 på en 893 m² stor grund. Den 1. oktober 2010 fandt den seneste transaktion sted, da MH JENSEN HOLDING ApS sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,09 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,31 mio. kr., hvoraf grunden udgør 704.000 kr.
Fakta om Jens Laursens Vej 3, 7800 Skive
Villaen har et samlet bygningsareal på 247 m² og ligger på Jens Laursens Vej 3, 7800 Skive. Hovedbygningen er opført i 1961 og er beliggende på en 893 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 10 værelser og har et BBR-areal på 247 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. I forhold til villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 5.122 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 1. oktober 2010, hvor værdiansættelsen var 1,09 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor MH JENSEN HOLDING ApS købte ejendommen af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 4.412 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 2,31 mio. kr., hvoraf grunden udgør 704.000 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af MH JENSEN HOLDING ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med ikke-finansielle holdingselskaber, mens Mogens Halborg Jensen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til villaen er der et led. Den officielle ejer har i alt 25 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 92,1 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Mogens Halborg Jensen, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Mogens Halborg Jensen i alt 26 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Jens Laursens Vej 3, 7800 Skive?
MH JENSEN HOLDING ApS ejer Jens Laursens Vej 3, 7800 Skive.
Hvad er BBR-arealet på Jens Laursens Vej 3, 7800 Skive?
Enhedens BBR-areal er 247 m² på Jens Laursens Vej 3, 7800 Skive.
Hvornår blev Jens Laursens Vej 3, 7800 Skive opført?
Den primære bygning blev bygget i 1961 på Jens Laursens Vej 3, 7800 Skive.
Hvad er Jens Laursens Vej 3, 7800 Skive's værdi?
Prisen var 1,09 mio. kr., da Jens Laursens Vej 3, 7800 Skive senest blev handlet i 2010.
Hvad er Jens Laursens Vej 3, 7800 Skive vurderet til?
2,31 mio. kr. er vurdering på Jens Laursens Vej 3, 7800 Skive.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.