Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 100614684
ESR: 169003080

Jens Kofoeds Gade 21, 3

2630 Taastrup
Høje Taastrup Kommune: Høje-Taastrup By, Høje-Taastrup, 4fs (Byzone)
Ejerlejlighed: Bolig i etageejendom, flerfamiliehus eller to-familiehus
Satellitbillede af ejendommen på Jens Kofoeds Gade 21,  3, 2630 Taastrup

Resights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Jens Kofoeds Gade 21, 2. 3, Høje Taastrup, 2630 Taastrup. Se lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er lokaliseret på Jens Kofoeds Gade 21, 2. 3, Høje Taastrup, 2630 Taastrup.

Fakta om Jens Kofoeds Gade 21, 2. 3, Høje Taastrup, 2630 Taastrup

Ejerlejligheden er beliggende på Jens Kofoeds Gade 21, 2. 3, Høje Taastrup, 2630 Taastrup. Lejligheden har 3 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 82 m², hvoraf 74 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 6 plan. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejligheden benyttes primært til helårsbeboelse.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af TGP VIII 2 KH K/S, der først og fremmest beskæftiger sig med gennemførelse af byggeprojekter, mens TG Partners VIII Holding K/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt 102 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 235 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Komplementarselskabet TGP VIII 2 ApS, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har TG Partners VIII Holding K/S i alt 895 ejendomme i porteføljen.

Hvem ejer Jens Kofoeds Gade 21, 2. 3, Høje Taastrup, 2630 Taastrup?

TGP VIII 2 KH K/S ejer Jens Kofoeds Gade 21, 2. 3, Høje Taastrup, 2630 Taastrup.

Hvornår blev Jens Kofoeds Gade 21, 2. 3, Høje Taastrup, 2630 Taastrup bygget?

Den primære bygning blev opført i 2022 på Jens Kofoeds Gade 21, 2. 3, Høje Taastrup, 2630 Taastrup.

Opførselsår
2022
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (0 bygninger)
0 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
82 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?