Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2427932ESR306-025690

Jens Jacobsensvej 8

4573 Højby
Odsherred Gudmindrup By, Højby, 1o (Sommerhusområde) Sommerhus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1962
Bebyggelsesprocent4%

Areal

Grundareal1.672 m²
Bygningsareal65 m²
Beboelsesareal65 m²

Gennem Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Jens Jacobsensvej 8, Gudmindrup Lyng, 4573 Højby. Se ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Jens Jacobsensvej 8, Gudmindrup Lyng, 4573 Højby. I 1962 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal på 65 m² på en 1.672 m² stor grund. Den sidste transaktion fandt sted den 21. oktober 2025, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen via en familieoverdragelse til en værdi á 1,74 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,75 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,24 mio. kr.

Fakta om Jens Jacobsensvej 8, Gudmindrup Lyng, 4573 Højby

Fritidsejendommen er beliggende på Jens Jacobsensvej 8, Gudmindrup Lyng, 4573 Højby og har et samlet bygningsareal på 65 m². Enheden er opført i 1962 og befinder sig på en 1.672 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 65 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af letbetonsten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til fritidsformål (feriehus). I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 8.469 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 21. oktober 2025, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 1,74 mio. kr. i en familieoverdragelse, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 26.794 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 1,75 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,24 mio. kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Jens Jacobsensvej 8, Gudmindrup Lyng, 4573 Højby.

Enhedens BBR-areal er 65 m² på Jens Jacobsensvej 8, Gudmindrup Lyng, 4573 Højby.

Den primære bygning blev opført i 1962 på Jens Jacobsensvej 8, Gudmindrup Lyng, 4573 Højby.

Prisen var 1,74 mio. kr., da Jens Jacobsensvej 8, Gudmindrup Lyng, 4573 Højby senest blev handlet i 2025.

1,75 mio. kr. er vurdering på Jens Jacobsensvej 8, Gudmindrup Lyng, 4573 Højby.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis