Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100518799ESR730-005522

Jennumvej 44

8981 Spentrup
Randers Jennum By, Spentrup, 3ah (Byzone)
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Grundareal1.575 m²

Gennem Resights kan du få alle oplysninger om grunden på Jennumvej 44, 8981 Spentrup. Se grundens sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Grunden ligger på Jennumvej 44, 8981 Spentrup. Den 17. september 2025 fandt den seneste handel sted, da Spentrup Huse ApS sikrede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 2,17 mio. kr.

Fakta om Jennumvej 44, 8981 Spentrup

Grunden er beliggende på Jennumvej 44, 8981 Spentrup.

Egenskaber

Grunden er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af metal. Grundens primære anvendelse er "ikke angivet". I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 44.608 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 17. september 2025, hvor værdiansættelsen var 2,17 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Spentrup Huse ApS købte grunden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 1.377 kr.

Ejerinfo

Grunden er officielt ejet af Spentrup Huse ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Builders Collective ApS er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel i intervallet 67,000 %-70,000 % og ejer grunden igennem ét holdingselskab. Den officielle ejer har i alt otte ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Lasse Bundgaard Lauridsen, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Builders Collective ApS i alt 47 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Spentrup Huse ApS ejer Jennumvej 44, 8981 Spentrup.

Grundarealet er 1.575 m² på Jennumvej 44, 8981 Spentrup.

Prisen var 2,17 mio. kr., da Jennumvej 44, 8981 Spentrup senest blev handlet i 2025.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis