Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4104862ESR730-032009

Jebjergvej 29

8870 Langå
Randers Jebjerg By, Ørum, 28a (Landzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1877
Bebyggelsesprocent18%

Areal

Grundareal512 m²
Bygningsareal74 m²
Beboelsesareal94 m²
Areal af udnyttet tagetage20 m²

Få alle oplysninger om Jebjergvej 29, Jebjerg, 8870 Langå på Resights. Se ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Jebjergvej 29, Jebjerg, 8870 Langå. I 1877 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 74 m² på en 512 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 756.000 kr., hvoraf grunden udgør 226.000 kr.

Fakta om Jebjergvej 29, Jebjerg, 8870 Langå

Villaen ligger på Jebjergvej 29, Jebjerg, 8870 Langå og har et samlet bygningsareal på 74 m². Hovedbygningen, der er bygget i 1877, blev senest renoveret i 1975 og ligger på en 512 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 94 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Der er i øvrigt en udnyttet tagetage, der udgør 20 m². Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens primære benyttelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 6.187 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Villaen er af det offentlige vurderet til 756.000 kr., hvoraf grunden udgør 226.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Jebjergvej 29, Jebjerg, 8870 Langå.

Enhedens BBR-areal er 94 m² på Jebjergvej 29, Jebjerg, 8870 Langå.

Den primære bygning blev bygget i 1877 på Jebjergvej 29, Jebjerg, 8870 Langå.

756.000 kr. er vurdering på Jebjergvej 29, Jebjerg, 8870 Langå.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis