Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE132107ESR101-272516

Jansvej 12, st tv

2300 København S
København Sundbyøster, København, 3789 (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1938

Areal

Beboelsesareal54 m²

Få alle informationer om Jansvej 12, st. tv, 2300 København S på Resights. Undersøg lejlighedens sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er placeret på Jansvej 12, st. tv, 2300 København S. Den 4. maj 2021 fandt den seneste transaktion sted, da Fast Ejendom A ApS sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,97 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,19 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,52 mio. kr.

Fakta om Jansvej 12, st. tv, 2300 København S

Ejerlejligheden er beliggende på Jansvej 12, st. tv, 2300 København S. Lejligheden har 2 værelser og har et BBR-areal på 54 m², hvoraf 49 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 3 etager. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den primære benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 3.692 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 4. maj 2021, hvor værdiansættelsen var 1,97 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Fast Ejendom A ApS købte lejligheden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 36.574 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,19 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,52 mio. kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af Fast Ejendom A ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Anders Lange er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt fem ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 7,88 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Anders Lange, der også agerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Anders Lange i alt 13 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Fast Ejendom A ApS ejer Jansvej 12, st. tv, 2300 København S.

Den primære bygning blev bygget i 1938 på Jansvej 12, st. tv, 2300 København S.

Prisen var 1,97 mio. kr., da Jansvej 12, st. tv, 2300 København S senest blev handlet i 2021.

2,19 mio. kr. er vurdering på Jansvej 12, st. tv, 2300 København S.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis