Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE7947834ESR710-009050

Jagtvej 56

8450 Hammel
Favrskov Hammel By, Hammel, 4gn (Byzone) Dobbelthus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1999
Bebyggelsesprocent23%

Areal

Grundareal7.068 m²
Bygningsareal1.615 m²
Beboelsesareal1.375 m²
Erhvervsareal145 m²

Få alle informationer om Jagtvej 56, 8450 Hammel på Resights. Se husets sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Jagtvej 56, 8450 Hammel findes huset. Huset har et bygningsareal på 1.615 m² og blev konstrueret i 1999 på en 7.068 m² stor grund. Den 1. februar 1999 fandt den seneste handel sted, da AndelsboligforeningenSeniorbo I sikrede sig huset i en almindelig fri handel til en værdi á 1,32 mio. kr. Huset er af det offentlige vurderet til 17,3 mio. kr., hvoraf grunden udgør 4,26 mio. kr.

Fakta om Jagtvej 56, 8450 Hammel

Rækkehuset ligger placeret på Jagtvej 56, 8450 Hammel og har et samlet bygningsareal á 1.615 m². Den primære bygning er bygget i 1999 og er beliggende på en 7.068 m² stor grund. Huset har 56 værelser og har et BBR-areal på 1.375 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Husets hovedbygning er bygget i ét plan. Kigger man på rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den primære bygning blev senest i 2021 tildelt et energimærke C. Den primære benyttelse af huset er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 23.255 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Værdiansættelsen var 1,32 mio. kr. ved seneste tinglyste handel d. 1. februar 1999. Det giver en kvadratmeterpris på 821 kr. Rækkehuset er af det offentlige vurderet til 17,3 mio. kr., hvoraf grunden udgør 4,26 mio. kr.

Ejerinfo

Rækkehuset er ejet af AndelsboligforeningenSeniorbo I.

Ofte stillede spørgsmål

AndelsboligforeningenSeniorbo I ejer Jagtvej 56, 8450 Hammel.

Enhedens BBR-areal er 1.375 m² på Jagtvej 56, 8450 Hammel.

Den primære bygning blev bygget i 1999 på Jagtvej 56, 8450 Hammel.

Prisen var 1,32 mio. kr., da Jagtvej 56, 8450 Hammel senest blev handlet i 1999.

17,3 mio. kr. er vurdering på Jagtvej 56, 8450 Hammel.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis