Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE7292105ESR657-907201

Jættevej 52

7480 Vildbjerg
Herning Den sydøstlige Del, Nøvling, 1kg (Byzone) Række-, kæde- eller dobbelthus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1992
Bebyggelsesprocent26%

Areal

Grundareal2.969 m²
Bygningsareal768 m²
Beboelsesareal768 m²

Få alle informationer om Jættevej 52, Skibbild, 7480 Vildbjerg på Resights. Undersøg husets sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Jættevej 52, Skibbild, 7480 Vildbjerg findes huset. I 1992 blev huset opført og har i dag et bygningsareal på 768 m² på en 2.969 m² stor grund. Huset er af det offentlige vurderet til 6,5 mio. kr., hvoraf grunden udgør 501.800 kr.

Fakta om Jættevej 52, Skibbild, 7480 Vildbjerg

Rækkehuset ligger placeret på Jættevej 52, Skibbild, 7480 Vildbjerg og har et samlet bygningsareal á 768 m². Hovedbygningen er bygget i 1992 og er lokaliseret på en 2.969 m² stor grund. Huset har 24 værelser og har et BBR-areal på 768 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 2 plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Hovedbygningen blev senest i 2026 tildelt et energimærke C. Huset benyttes hovedsageligt til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 10.302 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Rækkehuset er af det offentlige vurderet til 6,5 mio. kr., hvoraf grunden udgør 501.800 kr.

Ejerinfo

Rækkehuset er ejet af A/B Jættegården.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Jættevej 52, Skibbild, 7480 Vildbjerg.

Enhedens BBR-areal er 768 m² på Jættevej 52, Skibbild, 7480 Vildbjerg.

Den primære bygning blev bygget i 1992 på Jættevej 52, Skibbild, 7480 Vildbjerg.

6,5 mio. kr. er vurdering på Jættevej 52, Skibbild, 7480 Vildbjerg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis