Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3429496ESR671-099978

J P Lauritsensvej 17

7790 Thyholm
Struer Jegindø By, Jegindø, 17l (Landzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1935
Bebyggelsesprocent20%

Areal

Grundareal572 m²
Bygningsareal70 m²
Beboelsesareal82 m²
Areal af udnyttet tagetage12 m²
Areal af kælder35 m²

Få alle oplysninger om J P Lauritsensvej 17, Jegindø, 7790 Thyholm på Resights. Se ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På J P Lauritsensvej 17, Jegindø, 7790 Thyholm finder du ejendommen. I 1935 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 70 m² på en 572 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 259.000 kr., hvoraf grunden udgør 78.000 kr.

Fakta om J P Lauritsensvej 17, Jegindø, 7790 Thyholm

Villaen er placeret på J P Lauritsensvej 17, Jegindø, 7790 Thyholm og har et samlet bygningsareal på 70 m². Den primære bygning er bygget i 1935 og er beliggende på en 572 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 82 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Der er desuden ekstra arealer, der i alt er 75 m² (udnyttet tagetage 12 m², kælder 35 m²). I forhold til villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den hovedsagelige anvendelse af ejendommen er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 1.342 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Villaen er af det offentlige vurderet til 259.000 kr., hvoraf grunden udgør 78.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer J P Lauritsensvej 17, Jegindø, 7790 Thyholm.

Enhedens BBR-areal er 82 m² på J P Lauritsensvej 17, Jegindø, 7790 Thyholm.

Den primære bygning blev bygget i 1935 på J P Lauritsensvej 17, Jegindø, 7790 Thyholm.

259.000 kr. er vurdering på J P Lauritsensvej 17, Jegindø, 7790 Thyholm.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis