Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4433640ESR657-903392

Industrivej 7A

7490 Aulum
Herning Kirkeby By, Avlum, 1hf (Byzone)
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Grundareal56 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om grunden på Industrivej 7A, 7490 Aulum. Undersøg grundens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Grunden ligger på Industrivej 7A, 7490 Aulum.

Fakta om Industrivej 7A, 7490 Aulum

Grunden er beliggende på Industrivej 7A, 7490 Aulum.

Egenskaber

Grundens primære benyttelse er "ikke angivet". I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Ejerinfo

Grunden er officielt ejet af N1 A/S, der primært beskæftiger sig med distribution af elektricitet, mens Norlys a.m.b.a. er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer grunden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til grunden er der tre led. Den officielle ejer har i alt 1.536 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 14,53 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Lise Søgård Bering, der også fungerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Norlys a.m.b.a. i alt 2.830 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

N1 A/S ejer Industrivej 7A, 7490 Aulum.

Grundarealet er 56 m² på Industrivej 7A, 7490 Aulum.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis