Resights giver dig alle oplysninger om grunden på Industribuen 10, Ejby, 5592 Ejby. Undersøg grundens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Grunden ligger på Industribuen 10, Ejby, 5592 Ejby. Den seneste transaktion fandt sted den 30. september 2015, hvor GODIK ApS erhvervede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 4,85 mio. kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 2,25 mio. kr.
Fakta om Industribuen 10, Ejby, 5592 Ejby
Grunden er placeret på Industribuen 10, Ejby, 5592 Ejby.
Egenskaber
Grundens hovedsagelige anvendelse er "ikke angivet". Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 18.997 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 30. september 2015, hvor værdiansættelsen var 4,85 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor GODIK ApS købte grunden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 225 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 2,25 mio. kr.
Ejerinfo
Grunden er officielt ejet af GODIK ApS, der primært beskæftiger sig med udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver til events, mens KIM GODIKSEN ApS er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer grunden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til grunden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 15 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 915 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Niels-Jakob Junker Udesen, der også opererer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har KIM GODIKSEN ApS i alt 19 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
GODIK ApS ejer Industribuen 10, Ejby, 5592 Ejby.
Grundarealet er 21.586 m² på Industribuen 10, Ejby, 5592 Ejby.
Prisen var 4,85 mio. kr., da Industribuen 10, Ejby, 5592 Ejby senest blev handlet i 2015.
2,25 mio. kr. er vurdering på Industribuen 10, Ejby, 5592 Ejby.