Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Illumøvej 3, Bøjden, 5600 Faaborg. Se ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Illumøvej 3, Bøjden, 5600 Faaborg kan du finde ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal på 77 m² og blev opført i 1975 på en 800 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,36 mio. kr., hvoraf grunden udgør 713.000 kr.
Fakta om Illumøvej 3, Bøjden, 5600 Faaborg
Fritidsejendommen er placeret på Illumøvej 3, Bøjden, 5600 Faaborg og har et samlet bygningsareal á 77 m². Enheden er bygget i 1975 og befinder sig på en 800 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 77 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Ser man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens primære benyttelse er til fritidsformål (feriehus). I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 8.912 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 1,36 mio. kr., hvoraf grunden udgør 713.000 kr.
Ejerinfo
Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Illumøvej 3, Bøjden, 5600 Faaborg.
Enhedens BBR-areal er 77 m² på Illumøvej 3, Bøjden, 5600 Faaborg.
Den primære bygning blev opført i 1975 på Illumøvej 3, Bøjden, 5600 Faaborg.
1,36 mio. kr. er vurdering på Illumøvej 3, Bøjden, 5600 Faaborg.