Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE737522ESR580-010893

Idrætsvej 3

6230 Rødekro
Aabenraa Hovslund, Ø. Løgum, 172 (Landzone) Klubhus til fritid- og idræt
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1974

Areal

Bygningsareal228 m²
Erhvervsareal228 m²

Gennem Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Idrætsvej 3, Hovslund, 6230 Rødekro. Undersøg ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Idrætsvej 3, Hovslund, 6230 Rødekro ligger ejendommen. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 310.000 kr.

Fakta om Idrætsvej 3, Hovslund, 6230 Rødekro

Idrætsejendommen er placeret på Idrætsvej 3, Hovslund, 6230 Rødekro og består af én bygning på 228 m² udgjort af én erhvervsenhed.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den hovedsagelige benyttelse af ejendommen er til fritidsformål (sport). I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Idrætsejendommen er af det offentlige vurderet til 310.000 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er ejet af Hovslund Gymnastikforening, der primært beskæftiger sig med andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.. Den officielle ejer har i alt én ejendom i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Helene Thuesen von Qualen, der også agerer som foreningsrepræsentant.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Idrætsvej 3, Hovslund, 6230 Rødekro.

Den primære bygning blev opført i 1974 på Idrætsvej 3, Hovslund, 6230 Rødekro.

310.000 kr. er vurdering på Idrætsvej 3, Hovslund, 6230 Rødekro.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis