Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE708576ESR151-106269

Hyldebær Alle 9

2750 Ballerup
Ballerup Ågerup By, Pederstrup, 2a (Landzone) Kolonihavehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1972

Areal

Bygningsareal46 m²
Beboelsesareal46 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Hyldebær Alle 9, Rønhøjgård, 2750 Ballerup. Se ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Hyldebær Alle 9, Rønhøjgård, 2750 Ballerup.

Fakta om Hyldebær Alle 9, Rønhøjgård, 2750 Ballerup

Fritidsejendommen ligger placeret på Hyldebær Alle 9, Rønhøjgård, 2750 Ballerup og har et samlet bygningsareal på 46 m². Ejendommen fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 46 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. I forhold til fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, hverken badeværelse eller adgang til badeværelse og intet vandskyllende toilet. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den primære benyttelse af ejendommen er til fritidsformål (kolonihave). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Hyldebær Alle 9, Rønhøjgård, 2750 Ballerup.

Den primære bygning blev opført i 1972 på Hyldebær Alle 9, Rønhøjgård, 2750 Ballerup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis