Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 708616
ESR: 151106706

Hyldebær Alle 49

2750 Ballerup
Ballerup Kommune: Ågerup By, Pederstrup, 2a (Landzone)
Bygning på fremmed grund: Kolonihavehus
Satellitbillede af ejendommen på Hyldebær Alle 49, 2750 Ballerup

Få alle oplysninger om Hyldebær Alle 49, Rønhøjgård, 2750 Ballerup på Resights. Undersøg ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Hyldebær Alle 49, Rønhøjgård, 2750 Ballerup.

Fakta om Hyldebær Alle 49, Rønhøjgård, 2750 Ballerup

Fritidsejendommen har et samlet bygningsareal på 50 m² og ligger på Hyldebær Alle 49, Rønhøjgård, 2750 Ballerup. Ejendommen fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 50 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Ser man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Den primære benyttelse af ejendommen er til fritidsformål (kolonihave). I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Hvem ejer Hyldebær Alle 49, Rønhøjgård, 2750 Ballerup?

En eller flere privat(e) ejer Hyldebær Alle 49, Rønhøjgård, 2750 Ballerup.

Hvornår blev Hyldebær Alle 49, Rønhøjgård, 2750 Ballerup bygget?

Den primære bygning blev bygget i 1971 på Hyldebær Alle 49, Rønhøjgård, 2750 Ballerup.

Opførselsår
1971
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (2 bygninger)
50 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
50 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?