Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3308382ESR851-131043

Hybenvej 50

9230 Svenstrup J
Aalborg Sdr. Svenstrup By, Svenstrup, 4df (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1969
Bebyggelsesprocent21%

Areal

Grundareal721 m²
Bygningsareal155 m²
Beboelsesareal155 m²

Via Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Hybenvej 50, 9230 Svenstrup J. Se ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Hybenvej 50, 9230 Svenstrup J. Ejendommen har et bygningsareal á 155 m² og blev konstrueret i 1969 på en 721 m² stor grund. Den 11. maj 1994 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 760.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,22 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,1 mio. kr.

Fakta om Hybenvej 50, 9230 Svenstrup J

Villaen er beliggende på Hybenvej 50, 9230 Svenstrup J og har et samlet bygningsareal á 155 m². Hovedbygningen er opført i 1969 og er beliggende på en 721 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 5 værelser og har et BBR-areal på 155 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Ejendommen anvendes primært til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 8.991 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 11. maj 1994, hvor værdiansættelsen var 760.000 kr. Det giver en kvadratmeterpris på 4.903 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 2,22 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,1 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Hybenvej 50, 9230 Svenstrup J.

Enhedens BBR-areal er 155 m² på Hybenvej 50, 9230 Svenstrup J.

Den primære bygning blev opført i 1969 på Hybenvej 50, 9230 Svenstrup J.

Prisen var 760.000 kr., da Hybenvej 50, 9230 Svenstrup J senest blev handlet i 1994.

2,22 mio. kr. er vurdering på Hybenvej 50, 9230 Svenstrup J.

Prøv gratis

Prøv gratis