Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2052986ESR185-053547

Hundslundvej 4

2770 Kastrup
Tårnby Tårnby By, Tårnby, 12en (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2026
Bebyggelsesprocent28%

Areal

Grundareal681 m²
Bygningsareal190 m²
Beboelsesareal190 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Hundslundvej 4, 2770 Kastrup. Se ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Hundslundvej 4, 2770 Kastrup kan du finde ejendommen. I 2026 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal á 190 m² på en 681 m² stor grund. Den 23. december 2024 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 3,7 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 4,12 mio. kr., hvoraf grunden udgør 4,16 mio. kr.

Fakta om Hundslundvej 4, 2770 Kastrup

Villaen har et samlet bygningsareal á 190 m² og ligger på Hundslundvej 4, 2770 Kastrup. Den primære bygning er opført i 2026 og er beliggende på en 681 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 7 værelser og har et BBR-areal på 190 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Bygningen fik senest i 2026 tildelt et energimærke A2015, og ejendommens årlige energiforbrug er estimeret til kr. 20300. Ejendommen benyttes primært til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 24.259 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 23. december 2024, hvor værdiansættelsen på villaen var 3,7 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 19.473 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 4,12 mio. kr., hvoraf grunden udgør 4,16 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Hundslundvej 4, 2770 Kastrup.

Enhedens BBR-areal er 190 m² på Hundslundvej 4, 2770 Kastrup.

Den primære bygning blev opført i 2026 på Hundslundvej 4, 2770 Kastrup.

Prisen var 3,7 mio. kr., da Hundslundvej 4, 2770 Kastrup senest blev handlet i 2024.

4,12 mio. kr. er vurdering på Hundslundvej 4, 2770 Kastrup.

Prøv gratis

Prøv gratis