Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2261610ESR219-154109

Humletoften 11

3550 Slangerup
Hillerød Uvelse By, Uvelse, 8y (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1978
Bebyggelsesprocent19%

Areal

Grundareal812 m²
Bygningsareal158 m²
Beboelsesareal158 m²

Få alle informationer om Humletoften 11, Uvelse, 3550 Slangerup på Resights. Undersøg ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Humletoften 11, Uvelse, 3550 Slangerup. I 1978 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal á 158 m² på en 812 m² stor grund. Den seneste handel fandt sted den 1. maj 1993, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 614.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 3,17 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,75 mio. kr.

Fakta om Humletoften 11, Uvelse, 3550 Slangerup

Villaen ligger placeret på Humletoften 11, Uvelse, 3550 Slangerup og har et samlet bygningsareal á 158 m². Den primære bygning, der er opført i 1978, blev senest ombygget i 1998 og er beliggende på en 812 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 6 værelser og har et BBR-areal på 158 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den primære benyttelse af ejendommen er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 14.282 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste transaktion er fra d. 1. maj 1993, hvor prisen var 614.000 kr. Det giver en kvadratmeterpris på 3.886 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 3,17 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,75 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Humletoften 11, Uvelse, 3550 Slangerup.

Enhedens BBR-areal er 158 m² på Humletoften 11, Uvelse, 3550 Slangerup.

Den primære bygning blev bygget i 1978 på Humletoften 11, Uvelse, 3550 Slangerup.

Prisen var 614.000 kr., da Humletoften 11, Uvelse, 3550 Slangerup senest blev handlet i 1993.

3,17 mio. kr. er vurdering på Humletoften 11, Uvelse, 3550 Slangerup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis