Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE9081870ESR265-195725

Humlebakken 2

4000 Roskilde
Roskilde Ågerup By, Ågerup, 9my (Byzone) Vandforsyning
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2003

Areal

Grundareal5.197 m²
Bygningsareal3 m²
Erhvervsareal3 m²

Få alle oplysninger om Humlebakken 2, Ågerup, 4000 Roskilde på Resights. Undersøg ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Humlebakken 2, Ågerup, 4000 Roskilde. I 2003 blev ejendommen konstrueret med et bygningsareal på tre m² på en 5.197 m² stor grund.

Fakta om Humlebakken 2, Ågerup, 4000 Roskilde

Industriejendommen er beliggende på Humlebakken 2, Ågerup, 4000 Roskilde og består af én bygning på tre m² fordelt på én erhvervsenhed. Hovedbygningen er opført i 2003 og er lokaliseret på en 5.197 m² stor grund.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af metal, mens tagmaterialet består af metal. Ejendommens primære anvendelse er til energi og forsyning. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er ejet af Grundejerforening Humlebakken, der fortrinsvist beskæftiger sig med andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n..

Ofte stillede spørgsmål

Grundejerforening Humlebakken ejer Humlebakken 2, Ågerup, 4000 Roskilde.

Ejendommens BBR-areal er 3 m² på Humlebakken 2, Ågerup, 4000 Roskilde.

Den primære bygning blev opført i 2003 på Humlebakken 2, Ågerup, 4000 Roskilde.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis