kommunerne nedenfor.
Hovedgaden 2C
4621 GadstrupResights giver dig alle oplysninger om huset på Hovedgaden 2C, 4621 Gadstrup. Se husets sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Huset ligger på Hovedgaden 2C, 4621 Gadstrup. I 2021 blev huset konstrueret og har i dag et bygningsareal á 100 m² på en 402 m² stor grund. Den seneste handel fandt sted den 16. september 2025, hvor CHRISTIAN LISBERG HOLDING ApS sikrede sig huset i en almindelig fri handel til en værdi á 6,6 mio. kr. Huset er af det offentlige vurderet til 4,2 mio. kr., hvoraf grunden udgør 985.900 kr.
Fakta om Hovedgaden 2C, 4621 Gadstrup
Rækkehuset er beliggende på Hovedgaden 2C, 4621 Gadstrup og har et samlet bygningsareal på 100 m². Hovedbygningen er bygget i 2021 og er lokaliseret på en 402 m² stor grund. Huset fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 100 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Husets primære bygning er bygget i ét plan. Kigger man på rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Bygningen fik senest i 2021 tildelt et energimærke A2015, og husets årlige energiforbrug er estimeret til kr. 2600. Husets primære benyttelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 11.750 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 16. september 2025, hvor værdiansættelsen af huset var 6,6 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor CHRISTIAN LISBERG HOLDING ApS købte huset af PER SKOV JENSEN HOLDING ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 33.000 kr. Rækkehuset er af det offentlige vurderet til 4,2 mio. kr., hvoraf grunden udgør 985.900 kr.
Ejerinfo
Huset er officielt ejet af CHRISTIAN LISBERG HOLDING ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med anden finansiel formidling i.a.n., mens Christian Lisberg er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der et led. Den officielle ejer har i alt syv ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 31,6 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Christian Lisberg, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Christian Lisberg i alt otte ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Hovedgaden 2C, 4621 Gadstrup?
CHRISTIAN LISBERG HOLDING ApS ejer Hovedgaden 2C, 4621 Gadstrup.
Hvor stor er Hovedgaden 2C, 4621 Gadstrup?
Enhedens BBR-areal er 100 m² på Hovedgaden 2C, 4621 Gadstrup.
Hvornår blev Hovedgaden 2C, 4621 Gadstrup opført?
Den primære bygning blev bygget i 2021 på Hovedgaden 2C, 4621 Gadstrup.
Hvad er prisen på Hovedgaden 2C, 4621 Gadstrup?
Prisen var 6,6 mio. kr., da Hovedgaden 2C, 4621 Gadstrup senest blev handlet i 2025.
Hvad er Hovedgaden 2C, 4621 Gadstrup vurderet til?
4,2 mio. kr. er vurdering på Hovedgaden 2C, 4621 Gadstrup.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.