Få alle oplysninger om Hotel Skagen Strand 31, Hulsig, 9990 Skagen på Resights. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen ligger på Hotel Skagen Strand 31, Hulsig, 9990 Skagen. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 740.000 kr., hvoraf grunden udgør 91.300 kr.
Fakta om Hotel Skagen Strand 31, Hulsig, 9990 Skagen
Enheden er placeret på Hotel Skagen Strand 31, Hulsig, 9990 Skagen.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den primære anvendelse af ejendommen er til fritidsformål (ferielejligheder). I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 2.099 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Ferieejendommen er af det offentlige vurderet til 740.000 kr., hvoraf grunden udgør 91.300 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af I/S Hus 31 Skagen Strand, der fortrinsvist beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Flemming Sommer er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ferieejendommen er der et led. Den officielle ejer har i alt én ejendom i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Flemming Sommer, der også agerer som reel ejer. Kigger man på den reelle ejer, så har Flemming Sommer i alt fem ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Hotel Skagen Strand 31, Hulsig, 9990 Skagen.
Den primære bygning blev bygget i 1985 på Hotel Skagen Strand 31, Hulsig, 9990 Skagen.
740.000 kr. er vurdering på Hotel Skagen Strand 31, Hulsig, 9990 Skagen.