Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100080339ESR706-031884

Hornbjergvej 1A

8543 Hornslet
Syddjurs Hornslet By, Hornslet, 4fb (Byzone)
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Grundareal816 m²

Få alle oplysninger om Hornbjergvej 1A, 8543 Hornslet på Resights. Undersøg grundens seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Grunden er lokaliseret på Hornbjergvej 1A, 8543 Hornslet. Grunden er af det offentlige vurderet til 89.800 kr.

Fakta om Hornbjergvej 1A, 8543 Hornslet

Grunden er beliggende på Hornbjergvej 1A, 8543 Hornslet.

Egenskaber

Grundens primære anvendelse er "ikke angivet". I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 2.802 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Grunden er af det offentlige vurderet til 89.800 kr.

Ejerinfo

Grunden er officielt ejet af ERIKSEN DEVELOPMENT A/S, der hovedsageligt beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Freddie Erik Eriksen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer grunden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til grunden er der to led. Den officielle ejer har i alt tre ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 11,6 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Freddie Erik Eriksen, der også fungerer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Freddie Erik Eriksen i alt 76 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

ERIKSEN DEVELOPMENT A/S ejer Hornbjergvej 1A, 8543 Hornslet.

Grundarealet er 816 m² på Hornbjergvej 1A, 8543 Hornslet.

89.800 kr. er vurdering på Hornbjergvej 1A, 8543 Hornslet.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis