Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE7390334ESR851-618020

Holtetgårdsvej 14

9362 Gandrup
Aalborg Gåser By, Ø. Hassing, 2p (Landzone) Stuehus til landbrugsejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1927
Bebyggelsesprocent1%

Areal

Grundareal82.569 m²
Bygningsareal1.005 m²
Beboelsesareal189 m²
Erhvervsareal881 m²
Areal af udnyttet tagetage65 m²

Via Resights kan du få alle informationer om grunden på Holtetgårdsvej 14, Holtet, 9362 Gandrup. Se grundens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Grunden er lokaliseret på Holtetgårdsvej 14, Holtet, 9362 Gandrup. Grunden er et samlet areal på 82.569 m². Den 3. februar 1989 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 896.351 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 4,35 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,1 mio. kr.

Fakta om Holtetgårdsvej 14, Holtet, 9362 Gandrup

Industrigrunden er placeret på Holtetgårdsvej 14, Holtet, 9362 Gandrup og består af seks bygninger med et samlet bygningsareal på 1.005 m² fordelt på en beboelsesenhed og fire erhvervsenheder. Grunden udgør 82.569 m² spredt på to jordstykker.

Egenskaber

Den primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Grundens primære benyttelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 8.238 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste transaktion er fra d. 3. februar 1989, hvor prisen var 896.351 kr. Det giver en kvadratmeterpris på 833 kr. Industrigrunden er af det offentlige vurderet til 4,35 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,1 mio. kr.

Ejerinfo

Industrigrunden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Holtetgårdsvej 14, Holtet, 9362 Gandrup.

Grundarealet er 82.569 m² på Holtetgårdsvej 14, Holtet, 9362 Gandrup.

Den primære bygning blev bygget i 1927 på Holtetgårdsvej 14, Holtet, 9362 Gandrup.

Prisen var 896.351 kr., da Holtetgårdsvej 14, Holtet, 9362 Gandrup senest blev handlet i 1989.

4,35 mio. kr. er vurdering på Holtetgårdsvej 14, Holtet, 9362 Gandrup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis