Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Holsted Park 8M, 4700 Næstved. Undersøg ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Holsted Park 8M, 4700 Næstved finder du ejendommen.
Fakta om Holsted Park 8M, 4700 Næstved
Industriejendommen er beliggende på Holsted Park 8M, 4700 Næstved og består af én bygning på ni m² udgjort af én erhvervsenhed.
Egenskaber
Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af metal, mens tagmaterialet består af metal. Ejendommen benyttes primært til energi og forsyning. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af TELENOR A/S, der først og fremmest beskæftiger sig med levering af fastnetbaseret, trådløs og satellitbaseret telekommunikation, mens Telenor Mobile Holding AS er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 509 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 3,72 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Lars Thomsen, der også opererer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Telenor Mobile Holding AS i alt 524 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
TELENOR A/S ejer Holsted Park 8M, 4700 Næstved.
Den primære bygning blev opført i 2008 på Holsted Park 8M, 4700 Næstved.