Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3468350ESR730-006977

Holmevej 11A

8920 Randers NV
Randers Ø. Bjerregrav By, Ø. Bjerregrav, 33d (Landzone)
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Grundareal5.516 m²

Resights giver dig alle oplysninger om grunden på Holmevej 11A, Øster Bjerregrav, 8920 Randers NV. Se grundens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Holmevej 11A, Øster Bjerregrav, 8920 Randers NV kan du finde grunden. Den sidste transaktion fandt sted den 31. december 2023, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig grunden via en familieoverdragelse til en værdi á 2,6 mio. kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 44.000 kr.

Fakta om Holmevej 11A, Øster Bjerregrav, 8920 Randers NV

Grunden er placeret på Holmevej 11A, Øster Bjerregrav, 8920 Randers NV.

Egenskaber

Grundens primære benyttelse er "ikke angivet". Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 156 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 31. december 2023, hvor værdiansættelsen på grunden var 2,6 mio. kr. i en familieoverdragelse, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 8.783 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 44.000 kr.

Ejerinfo

Grunden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Holmevej 11A, Øster Bjerregrav, 8920 Randers NV.

Grundarealet er 5.516 m² på Holmevej 11A, Øster Bjerregrav, 8920 Randers NV.

Prisen var 2,6 mio. kr., da Holmevej 11A, Øster Bjerregrav, 8920 Randers NV senest blev handlet i 2023.

44.000 kr. er vurdering på Holmevej 11A, Øster Bjerregrav, 8920 Randers NV.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis