Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100086533ESR259-200735

Holmager 6

4140 Borup
Køge Kløvested By, Nr. Dalby, 4æ (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2020
Bebyggelsesprocent29%

Areal

Grundareal902 m²
Bygningsareal260 m²
Beboelsesareal195 m²

Via Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Holmager 6, 4140 Borup. Se ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Holmager 6, 4140 Borup. I 2020 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 260 m² på en 902 m² stor grund. Den 16. september 2022 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 6 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 4,53 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,23 mio. kr.

Fakta om Holmager 6, 4140 Borup

Villaen har et samlet bygningsareal på 260 m² og ligger placeret på Holmager 6, 4140 Borup. Hovedbygningen er bygget i 2020 og befinder sig på en 902 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 6 værelser og har et BBR-areal på 195 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. I forhold til villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den primære bygning fik senest i 2022 tildelt et energimærke A2015. Den hovedsagelige benyttelse af ejendommen er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 11.426 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 16. september 2022, hvor værdiansættelsen på villaen var 6 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 23.076 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 4,53 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,23 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Holmager 6, 4140 Borup.

Enhedens BBR-areal er 195 m² på Holmager 6, 4140 Borup.

Den primære bygning blev bygget i 2020 på Holmager 6, 4140 Borup.

Prisen var 6 mio. kr., da Holmager 6, 4140 Borup senest blev handlet i 2022.

4,53 mio. kr. er vurdering på Holmager 6, 4140 Borup.

Prøv gratis

Prøv gratis