Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE736358ESR561-074348

Højtoftevej 31T

6700 Esbjerg
Esbjerg Spangsbjerg, Esbjerg Jorder, 4ct (Byzone) Forsyning- og energidistribution
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1965

Areal

Bygningsareal21 m²
Erhvervsareal21 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Højtoftevej 31T, 6700 Esbjerg. Undersøg ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Højtoftevej 31T, 6700 Esbjerg.

Fakta om Højtoftevej 31T, 6700 Esbjerg

Industriejendommen er beliggende på Højtoftevej 31T, 6700 Esbjerg og består af én bygning på 21 m² fordelt på én erhvervsenhed.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Ejendommen benyttes hovedsageligt til energi og forsyning. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af N1 A/S, der først og fremmest beskæftiger sig med distribution af elektricitet, mens Norlys a.m.b.a. er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der tre led. Den officielle ejer besidder i alt 1.535 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 14,53 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Lise Søgård Bering, der også agerer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Norlys a.m.b.a. i alt 2.809 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

N1 A/S ejer Højtoftevej 31T, 6700 Esbjerg.

Den primære bygning blev opført i 1965 på Højtoftevej 31T, 6700 Esbjerg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis