kommunerne nedenfor.
Højmarken 6
5491 BlommenslystVed hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Højmarken 6, Vejrup, 5491 Blommenslyst. Se ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Højmarken 6, Vejrup, 5491 Blommenslyst finder du ejendommen. I 1965 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal á 190 m² på en 868 m² stor grund. Den 1. april 2012 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,49 mio. kr., hvoraf grunden udgør 518.000 kr.
Fakta om Højmarken 6, Vejrup, 5491 Blommenslyst
Villaen er placeret på Højmarken 6, Vejrup, 5491 Blommenslyst og har et samlet bygningsareal på 190 m². Den primære bygning er bygget i 1965 og befinder sig på en 868 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 6 værelser og har et BBR-areal på 152 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Kigger man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Ejendommen anvendes primært til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 10.160 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 1. april 2012, hvor værdiansættelsen på villaen var 1 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 5.289 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 1,49 mio. kr., hvoraf grunden udgør 518.000 kr.
Ejerinfo
Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Hvem ejer Højmarken 6, Vejrup, 5491 Blommenslyst?
En eller flere privat(e) ejer Højmarken 6, Vejrup, 5491 Blommenslyst.
Hvad er BBR-arealet på Højmarken 6, Vejrup, 5491 Blommenslyst?
Enhedens BBR-areal er 152 m² på Højmarken 6, Vejrup, 5491 Blommenslyst.
Hvornår blev Højmarken 6, Vejrup, 5491 Blommenslyst opført?
Den primære bygning blev opført i 1965 på Højmarken 6, Vejrup, 5491 Blommenslyst.
Hvad er Højmarken 6, Vejrup, 5491 Blommenslyst's værdi?
Prisen var 1 mio. kr., da Højmarken 6, Vejrup, 5491 Blommenslyst senest blev handlet i 2012.
Hvad er Højmarken 6, Vejrup, 5491 Blommenslyst vurderet til?
1,49 mio. kr. er vurdering på Højmarken 6, Vejrup, 5491 Blommenslyst.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.