Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4031089ESR740-031999

Højgårdsvej 26

8620 Kjellerup
Silkeborg Thorning By, Thorning, 8cv (Byzone)
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Grundareal1.444 m²

Få alle informationer om Højgårdsvej 26, Thorning, 8620 Kjellerup på Resights. Undersøg grundens seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Højgårdsvej 26, Thorning, 8620 Kjellerup findes grunden. Den 1. april 2024 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 44.000 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 86.600 kr.

Fakta om Højgårdsvej 26, Thorning, 8620 Kjellerup

Grunden er placeret på Højgårdsvej 26, Thorning, 8620 Kjellerup.

Egenskaber

Grundens hovedsagelige benyttelse er "ikke angivet". I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 2.447 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 1. april 2024, hvor værdiansættelsen på grunden var 44.000 kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 30 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 86.600 kr.

Ejerinfo

Grunden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Højgårdsvej 26, Thorning, 8620 Kjellerup.

Grundarealet er 1.444 m² på Højgårdsvej 26, Thorning, 8620 Kjellerup.

Prisen var 44.000 kr., da Højgårdsvej 26, Thorning, 8620 Kjellerup senest blev handlet i 2024.

86.600 kr. er vurdering på Højgårdsvej 26, Thorning, 8620 Kjellerup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis