Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4403443ESR630-000915

Hjulgyden 7

7080 Børkop
Vejle Gauerslund By, Gauerslund, 10at (Landzone) Vandforsyning
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1949
Bebyggelsesprocent28%

Areal

Grundareal79 m²
Bygningsareal22 m²
Erhvervsareal22 m²

Gennem Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Hjulgyden 7, Gauerslund, 7080 Børkop. Undersøg ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Hjulgyden 7, Gauerslund, 7080 Børkop. I 1949 blev ejendommen opført med et bygningsareal á 22 m² på en 79 m² stor grund. Den 15. juli 2021 fandt den seneste handel sted, da Trekantens Vandforsyning A.M.B.A. erhvervede sig ejendommen via "anden overdragelse" til en værdi á 0 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 22.000 kr., hvoraf grunden udgør 8.700 kr.

Fakta om Hjulgyden 7, Gauerslund, 7080 Børkop

Industriejendommen er beliggende på Hjulgyden 7, Gauerslund, 7080 Børkop og består af én bygning på 22 m² fordelt på én erhvervsenhed. Den primære bygning er opført i 1949 og befinder sig på en 79 m² stor grund.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af letbetonsten, mens tagmaterialet består af "andet materiale". Den hovedsagelige benyttelse af ejendommen er til energi og forsyning. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 233 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Værdiansættelsen var 0 kr. ved seneste tinglyste handel d. 15. juli 2021. Det giver en kvadratmeterpris på 0 kr. Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 22.000 kr., hvoraf grunden udgør 8.700 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er ejet af Trekantens Vandforsyning A.M.B.A., der hovedsageligt beskæftiger sig med vandforsyning. Den officielle ejer har i alt fem ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Jørgen Peter Jørgensen, der også opererer som reel ejer.

Ofte stillede spørgsmål

Trekantens Vandforsyning A.M.B.A. ejer Hjulgyden 7, Gauerslund, 7080 Børkop.

Ejendommens BBR-areal er 22 m² på Hjulgyden 7, Gauerslund, 7080 Børkop.

Den primære bygning blev bygget i 1949 på Hjulgyden 7, Gauerslund, 7080 Børkop.

Prisen var 0 kr., da Hjulgyden 7, Gauerslund, 7080 Børkop senest blev handlet i 2021.

22.000 kr. er vurdering på Hjulgyden 7, Gauerslund, 7080 Børkop.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis