kommunerne nedenfor.
Hjortøvej 14
6100 HaderslevFå alle oplysninger om Hjortøvej 14, Starup, 6100 Haderslev på Resights. Undersøg ejendommens seneste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Hjortøvej 14, Starup, 6100 Haderslev finder du ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal á 109 m² og blev konstrueret i 2024 på en 506 m² stor grund.
Fakta om Hjortøvej 14, Starup, 6100 Haderslev
Villaen har et samlet bygningsareal á 109 m² og ligger på Hjortøvej 14, Starup, 6100 Haderslev. Hovedbygningen er opført i 2024 og befinder sig på en 506 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 109 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. I forhold til villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Bygningen fik senest i 2024 tildelt et energimærke A2020, og ejendommens årlige energiforbrug er beregnet til kr. 1500. Ejendommen benyttes hovedsageligt til helårsbeboelse.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af Bjørnøvej 3 ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Bjørn Borg er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 75,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til villaen er der to led. Den officielle ejer besidder i alt fire ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 9 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Bjørn Borg, der også agerer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Bjørn Borg i alt fem ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Hjortøvej 14, Starup, 6100 Haderslev?
Bjørnøvej 3 ApS ejer Hjortøvej 14, Starup, 6100 Haderslev.
Hvad er BBR-arealet på Hjortøvej 14, Starup, 6100 Haderslev?
Enhedens BBR-areal er 109 m² på Hjortøvej 14, Starup, 6100 Haderslev.
Hvornår blev Hjortøvej 14, Starup, 6100 Haderslev opført?
Den primære bygning blev bygget i 2024 på Hjortøvej 14, Starup, 6100 Haderslev.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.