Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE1415416ESR840-005656

Hjortholmvej 78

9530 Støvring
Rebild Fløe By, Gravlev, 3c (Landzone) Anden enhed til landbrug mv.
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1963
Bebyggelsesprocent1%

Areal

Grundareal95.993 m²
Bygningsareal631 m²
Beboelsesareal175 m²
Erhvervsareal530 m²
Areal af udnyttet tagetage74 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Hjortholmvej 78, Fløe, 9530 Støvring. Se ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Hjortholmvej 78, Fløe, 9530 Støvring. Ejendommen har et bygningsareal på 631 m² og blev konstrueret i 1963 på den 95.993 m² store grund. Den sidste handel fandt sted den 15. oktober 2010, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,84 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,55 mio. kr., hvoraf grunden udgør 319.700 kr.

Fakta om Hjortholmvej 78, Fløe, 9530 Støvring

Industriejendommen er beliggende på Hjortholmvej 78, Fløe, 9530 Støvring og består af fem bygninger med et samlet bygningsareal på 631 m² fordelt på en beboelsesenhed og tre erhvervsenheder. Den primære bygning er opført i 1963 og ligger på en 95.993 m² stor grund.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Der er i øvrigt en udnyttet tagetage, der består af 74 m². Bygningens ydervægsmateriale er bygget af letbetonsten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommen benyttes primært til landbrug. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 2.462 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 15. oktober 2010, hvor værdiansættelsen på industriejendommen var 1,84 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 2.617 kr. Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 2,55 mio. kr., hvoraf grunden udgør 319.700 kr.

Ejerinfo

Industriejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Hjortholmvej 78, Fløe, 9530 Støvring.

Ejendommens BBR-areal er 631 m² på Hjortholmvej 78, Fløe, 9530 Støvring.

Den primære bygning blev bygget i 1963 på Hjortholmvej 78, Fløe, 9530 Støvring.

Prisen var 1,84 mio. kr., da Hjortholmvej 78, Fløe, 9530 Støvring senest blev handlet i 2010.

2,55 mio. kr. er vurdering på Hjortholmvej 78, Fløe, 9530 Støvring.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis