Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE320340ESR561-261113

Hjertingvej 2, 2 tv

6700 Esbjerg
Esbjerg Strandby, Esbjerg Jorder, 2pg (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1980

Areal

Beboelsesareal111 m²

Resights giver dig alle informationer om lejligheden på Hjertingvej 2, 2. tv, 6700 Esbjerg. Undersøg lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er placeret på Hjertingvej 2, 2. tv, 6700 Esbjerg. Den 20. juli 2021 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 2,99 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,36 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,32 mio. kr.

Fakta om Hjertingvej 2, 2. tv, 6700 Esbjerg

Ejerlejligheden er placeret på Hjertingvej 2, 2. tv, 6700 Esbjerg. Lejligheden fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 111 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 8 plan. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af betonelementer, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejligheden anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 2.256 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 20. juli 2021, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 2,99 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 27.009 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,36 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,32 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Hjertingvej 2, 2. tv, 6700 Esbjerg.

Den primære bygning blev bygget i 1980 på Hjertingvej 2, 2. tv, 6700 Esbjerg.

Prisen var 2,99 mio. kr., da Hjertingvej 2, 2. tv, 6700 Esbjerg senest blev handlet i 2021.

2,36 mio. kr. er vurdering på Hjertingvej 2, 2. tv, 6700 Esbjerg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis