Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2535065ESR330-020904

Hjejlevej 69

4200 Slagelse
Slagelse Kirke Stillinge By, Kirke Stillinge, 20eø (Sommerhusområde) Sommerhus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2008
Bebyggelsesprocent9%

Areal

Grundareal851 m²
Bygningsareal77 m²
Beboelsesareal77 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Hjejlevej 69, Kirke Stillinge, 4200 Slagelse. Se ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Hjejlevej 69, Kirke Stillinge, 4200 Slagelse. I 2008 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal á 77 m² på en 851 m² stor grund. Den 18. august 2021 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 2,19 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,04 mio. kr., hvoraf grunden udgør 651.000 kr.

Fakta om Hjejlevej 69, Kirke Stillinge, 4200 Slagelse

Fritidsejendommen har et samlet bygningsareal á 77 m² og ligger på Hjejlevej 69, Kirke Stillinge, 4200 Slagelse. Enheden er opført i 2008 og befinder sig på en 851 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 77 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af træ, mens tagmaterialet består af betontagsten. Ejendommens primære benyttelse er til fritidsformål (feriehus). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 6.072 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 18. august 2021, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 2,19 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 28.506 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 2,04 mio. kr., hvoraf grunden udgør 651.000 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Hjejlevej 69, Kirke Stillinge, 4200 Slagelse.

Enhedens BBR-areal er 77 m² på Hjejlevej 69, Kirke Stillinge, 4200 Slagelse.

Den primære bygning blev opført i 2008 på Hjejlevej 69, Kirke Stillinge, 4200 Slagelse.

Prisen var 2,19 mio. kr., da Hjejlevej 69, Kirke Stillinge, 4200 Slagelse senest blev handlet i 2021.

2,04 mio. kr. er vurdering på Hjejlevej 69, Kirke Stillinge, 4200 Slagelse.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis