Via Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Hf. Uganda 55, 2770 Kastrup. Se ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen ligger på Hf. Uganda 55, 2770 Kastrup. Den 9. februar 2004 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 575.000 kr.
Fakta om Hf. Uganda 55, 2770 Kastrup
Fritidsejendommen er placeret på Hf. Uganda 55, 2770 Kastrup og har et samlet bygningsareal á 104 m². Ejendommen har 3 værelser og har et BBR-areal på 104 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Kigger man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af træ, mens tagmaterialet består af metal. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til fritidsformål (kolonihave). I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 9. februar 2004, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 575.000 kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 5.528 kr.
Ejerinfo
Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Hf. Uganda 55, 2770 Kastrup.
Den primære bygning blev opført i 1950 på Hf. Uganda 55, 2770 Kastrup.
Prisen var 575.000 kr., da Hf. Uganda 55, 2770 Kastrup senest blev handlet i 2004.