Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE711508ESR155-066342

Hf. Bachersminde 42

2791 Dragør
Dragør St. Magleby By, St. Magleby, 9f (Landzone) Kolonihavehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2014

Areal

Bygningsareal49 m²
Beboelsesareal49 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Hf. Bachersminde 42, 2791 Dragør. Undersøg ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Hf. Bachersminde 42, 2791 Dragør.

Fakta om Hf. Bachersminde 42, 2791 Dragør

Fritidsejendommen har et samlet bygningsareal på 49 m² og ligger på Hf. Bachersminde 42, 2791 Dragør. Ejendommen har 2 værelser og har et BBR-areal på 49 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Ser man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af træ, mens tagmaterialet består af "andet materiale". Den hovedsagelige benyttelse af ejendommen er til fritidsformål (kolonihave). I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Hf. Bachersminde 42, 2791 Dragør.

Den primære bygning blev bygget i 2014 på Hf. Bachersminde 42, 2791 Dragør.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis