Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE323149ESR621-202179

Herredsvej 24A, 1

6580 Vamdrup
Kolding V. Vamdrup By, Vamdrup, 12am (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1900

Areal

Beboelsesareal162 m²

Resights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Herredsvej 24A, 1., 6580 Vamdrup. Undersøg lejlighedens seneste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er lokaliseret på Herredsvej 24A, 1., 6580 Vamdrup. Den 1. april 2026 fandt den seneste transaktion sted, da B&B Ejendomme ApS sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 3,1 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,3 mio. kr., hvoraf grunden udgør 280.000 kr.

Fakta om Herredsvej 24A, 1., 6580 Vamdrup

Ejerlejligheden er beliggende på Herredsvej 24A, 1., 6580 Vamdrup. Lejligheden har 5 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 162 m², hvoraf 146 m² er tinglyst.

Egenskaber

Lejlighedens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den primære anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 3.110 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 1. april 2026, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 3,1 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor B&B Ejendomme ApS købte lejligheden af Marcus 2008 ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 7.126 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,3 mio. kr., hvoraf grunden udgør 280.000 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af B&B Ejendomme ApS, der primært beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Frederik Høgsted Berrig er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt tre ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 670.961 kr. Firmaets primære kontaktperson er Frederik Høgsted Berrig, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Frederik Høgsted Berrig i alt fire ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

B&B Ejendomme ApS ejer Herredsvej 24A, 1., 6580 Vamdrup.

Den primære bygning blev bygget i 1900 på Herredsvej 24A, 1., 6580 Vamdrup.

Prisen var 3,1 mio. kr., da Herredsvej 24A, 1., 6580 Vamdrup senest blev handlet i 2026.

1,3 mio. kr. er vurdering på Herredsvej 24A, 1., 6580 Vamdrup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis