kommunerne nedenfor.
Helga Pedersens Gade 55, mf
8000 Aarhus CVia Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Helga Pedersens Gade 55, 9. mf, 8000 Aarhus C. Se lejlighedens seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Helga Pedersens Gade 55, 9. mf, 8000 Aarhus C ligger lejligheden. Den seneste transaktion fandt sted den 26. marts 2021, hvor Jensen & Yu Ejendomme ApS erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 5,44 mio. kr.
Fakta om Helga Pedersens Gade 55, 9. mf, 8000 Aarhus C
Ejerlejligheden er beliggende på Helga Pedersens Gade 55, 9. mf, 8000 Aarhus C. Lejligheden har 3 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 115 m², hvoraf 102 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 46 plan. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af betonelementer, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den hovedsagelige anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 26. marts 2021, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 5,44 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Jensen & Yu Ejendomme ApS købte lejligheden af Anpartsselskabet Lighthouse Living. Det giver en kvadratmeterpris på 47.386 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Jensen & Yu Ejendomme ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Jiantian Yu er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt tre ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 14,4 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jiantian Yu, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Jiantian Yu i alt fire ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Helga Pedersens Gade 55, 9. mf, 8000 Aarhus C?
Jensen & Yu Ejendomme ApS ejer Helga Pedersens Gade 55, 9. mf, 8000 Aarhus C.
Hvornår blev Helga Pedersens Gade 55, 9. mf, 8000 Aarhus C opført?
Den primære bygning blev bygget i 2022 på Helga Pedersens Gade 55, 9. mf, 8000 Aarhus C.
Hvad er prisen på Helga Pedersens Gade 55, 9. mf, 8000 Aarhus C?
Prisen var 5,44 mio. kr., da Helga Pedersens Gade 55, 9. mf, 8000 Aarhus C senest blev handlet i 2021.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.