Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2614821ESR461-155022

Hedelandsvej 39

5260 Odense S
Odense Hjallese By, Dalum, 23bu (Byzone) Række-, kæde- eller dobbelthus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1952
Bebyggelsesprocent29%

Areal

Grundareal312 m²
Bygningsareal92 m²
Beboelsesareal92 m²
Areal af kælder65 m²

Få alle oplysninger om Hedelandsvej 39, Hjallese, 5260 Odense S på Resights. Se husets sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Huset ligger på Hedelandsvej 39, Hjallese, 5260 Odense S. Huset har et bygningsareal á 92 m² og blev opført i 1952 på en 312 m² stor grund. Den seneste transaktion fandt sted den 26. februar 1988, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig huset i en almindelig fri handel til en værdi á 450.000 kr. Huset er af det offentlige vurderet til 1,72 mio. kr., hvoraf grunden udgør 994.000 kr.

Fakta om Hedelandsvej 39, Hjallese, 5260 Odense S

Rækkehuset ligger på Hedelandsvej 39, Hjallese, 5260 Odense S og har et samlet bygningsareal på 92 m². Den primære bygning er opført i 1952 og er beliggende på en 312 m² stor grund. Huset fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 92 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Husets hovedbygning er bygget i ét plan. Der er derudover en udnyttet tagetage, der består af 0 m². Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af metal. Den hovedsagelige anvendelse af huset er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 8.135 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste transaktion er fra d. 26. februar 1988, hvor prisen var 450.000 kr. Det giver en kvadratmeterpris på 4.891 kr. Rækkehuset er af det offentlige vurderet til 1,72 mio. kr., hvoraf grunden udgør 994.000 kr.

Ejerinfo

Rækkehuset er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Hedelandsvej 39, Hjallese, 5260 Odense S.

Enhedens BBR-areal er 92 m² på Hedelandsvej 39, Hjallese, 5260 Odense S.

Den primære bygning blev bygget i 1952 på Hedelandsvej 39, Hjallese, 5260 Odense S.

Prisen var 450.000 kr., da Hedelandsvej 39, Hjallese, 5260 Odense S senest blev handlet i 1988.

1,72 mio. kr. er vurdering på Hedelandsvej 39, Hjallese, 5260 Odense S.

Prøv gratis

Prøv gratis