Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2614798ESR461-155014

Hedelandsvej 38

5260 Odense S
Odense Hjallese By, Dalum, 23ay (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1955
Bebyggelsesprocent15%

Areal

Grundareal600 m²
Bygningsareal92 m²
Beboelsesareal92 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Hedelandsvej 38, Hjallese, 5260 Odense S. Se ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Hedelandsvej 38, Hjallese, 5260 Odense S. Ejendommen har et bygningsareal på 92 m² og blev opført i 1955 på en 600 m² stor grund. Den sidste transaktion fandt sted den 4. august 2003, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 855.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,55 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,13 mio. kr.

Fakta om Hedelandsvej 38, Hjallese, 5260 Odense S

Villaen ligger på Hedelandsvej 38, Hjallese, 5260 Odense S og har et samlet bygningsareal på 92 m². Hovedbygningen, der er opført i 1955, blev senest istandsat i 1972 og er lokaliseret på en 600 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 92 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af metal. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 9.780 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 4. august 2003, hvor værdiansættelsen på villaen var 855.000 kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 9.293 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 1,55 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,13 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Hedelandsvej 38, Hjallese, 5260 Odense S.

Enhedens BBR-areal er 92 m² på Hedelandsvej 38, Hjallese, 5260 Odense S.

Den primære bygning blev opført i 1955 på Hedelandsvej 38, Hjallese, 5260 Odense S.

Prisen var 855.000 kr., da Hedelandsvej 38, Hjallese, 5260 Odense S senest blev handlet i 2003.

1,55 mio. kr. er vurdering på Hedelandsvej 38, Hjallese, 5260 Odense S.

Prøv gratis

Prøv gratis