Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE235178ESR169-149917

Hedekæret 53, st 3

2640 Hedehusene
Høje-Taastrup Kallerup Gde., Hedehusene, 1pn (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1970

Areal

Beboelsesareal61 m²

Gennem Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Hedekæret 53, st. 3, 2640 Hedehusene. Se lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er lokaliseret på Hedekæret 53, st. 3, 2640 Hedehusene. Den seneste handel fandt sted den 4. januar 2023, hvor MESTER JACOB HOLDING ApS erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,55 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,23 mio. kr., hvoraf grunden udgør 983.000 kr.

Fakta om Hedekæret 53, st. 3, 2640 Hedehusene

Ejerlejligheden er beliggende på Hedekæret 53, st. 3, 2640 Hedehusene. Lejligheden har 2 værelser og har et BBR-areal på 61 m², mens det tinglyste areal udgør 58 m².

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 3 plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Lejlighedens primære anvendelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 1.515 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 4. januar 2023, hvor værdiansættelsen var 1,55 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor MESTER JACOB HOLDING ApS købte lejligheden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 25.409 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,23 mio. kr., hvoraf grunden udgør 983.000 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af MESTER JACOB HOLDING ApS, der primært beskæftiger sig med ikke-finansielle holdingselskaber, mens Jacob Nicolai Hansen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt seks ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Jacob Nicolai Hansen, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Jacob Nicolai Hansen i alt syv ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

MESTER JACOB HOLDING ApS ejer Hedekæret 53, st. 3, 2640 Hedehusene.

Den primære bygning blev bygget i 1970 på Hedekæret 53, st. 3, 2640 Hedehusene.

Prisen var 1,55 mio. kr., da Hedekæret 53, st. 3, 2640 Hedehusene senest blev handlet i 2023.

1,23 mio. kr. er vurdering på Hedekæret 53, st. 3, 2640 Hedehusene.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis