Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE234754ESR169-146322

Hedekæret 1, st tv

2640 Hedehusene
Høje-Taastrup Kallerup Gde., Hedehusene, 1ph (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1968

Areal

Beboelsesareal70 m²

Via Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Hedekæret 1, st. tv, 2640 Hedehusene. Undersøg lejlighedens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er lokaliseret på Hedekæret 1, st. tv, 2640 Hedehusene. Den sidste handel fandt sted den 3. december 2025, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig lejligheden via en familieoverdragelse til en værdi á 1,3 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,42 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,04 mio. kr.

Fakta om Hedekæret 1, st. tv, 2640 Hedehusene

Ejerlejligheden er beliggende på Hedekæret 1, st. tv, 2640 Hedehusene. Lejligheden har 3 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 70 m², hvoraf 62 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 3 etager. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den hovedsagelige anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 1.754 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 3. december 2025, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 1,3 mio. kr. i en familieoverdragelse, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 18.571 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,42 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,04 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Hedekæret 1, st. tv, 2640 Hedehusene.

Den primære bygning blev opført i 1968 på Hedekæret 1, st. tv, 2640 Hedehusene.

Prisen var 1,3 mio. kr., da Hedekæret 1, st. tv, 2640 Hedehusene senest blev handlet i 2025.

1,42 mio. kr. er vurdering på Hedekæret 1, st. tv, 2640 Hedehusene.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis