Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE9390107ESR461-681573

Hedagervej 94

5270 Odense N
Odense Lumby Torp By, Lumby, 1d (Landzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1965
Bebyggelsesprocent12%

Areal

Grundareal1.088 m²
Bygningsareal132 m²
Beboelsesareal132 m²

Få alle informationer om Hedagervej 94, Lumby-Torp, 5270 Odense N på Resights. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Hedagervej 94, Lumby-Torp, 5270 Odense N. Ejendommen har et bygningsareal á 132 m² og blev konstrueret i 1965 på en 1.088 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,24 mio. kr., hvoraf grunden udgør 578.000 kr.

Fakta om Hedagervej 94, Lumby-Torp, 5270 Odense N

Villaen er placeret på Hedagervej 94, Lumby-Torp, 5270 Odense N og har et samlet bygningsareal på 132 m². Bygningen, der er bygget i 1965, blev senest istandsat i 1979 og befinder sig på en 1.088 m² stor grund. Ejendommen har 6 værelser og har et BBR-areal på 132 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Bygningen fik senest i 2024 tildelt et energimærke E, og ejendommens årlige energiforbrug er anslået til kr. 26900. Ejendommens primære anvendelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 2.249 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Villaen er af det offentlige vurderet til 1,24 mio. kr., hvoraf grunden udgør 578.000 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af TONNY MADSEN A/S, der hovedsageligt beskæftiger sig med vejgodstransport, mens Tonny Dyrvig Madsen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til villaen er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 31 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 61,1 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Tonny Dyrvig Madsen, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Tonny Dyrvig Madsen i alt 43 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

TONNY MADSEN A/S ejer Hedagervej 94, Lumby-Torp, 5270 Odense N.

Enhedens BBR-areal er 132 m² på Hedagervej 94, Lumby-Torp, 5270 Odense N.

Den primære bygning blev opført i 1965 på Hedagervej 94, Lumby-Torp, 5270 Odense N.

1,24 mio. kr. er vurdering på Hedagervej 94, Lumby-Torp, 5270 Odense N.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis