Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE4148088ESR706-021514

Havhusevej 61

8543 Hornslet
Syddjurs Havhuse, Hornslet, 3bt (Sommerhusområde) Sommerhus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1961
Bebyggelsesprocent10%

Areal

Grundareal801 m²
Bygningsareal84 m²
Beboelsesareal84 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Havhusevej 61, Havhusene, 8543 Hornslet. Se ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Havhusevej 61, Havhusene, 8543 Hornslet. I 1961 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal på 84 m² på en 801 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,67 mio. kr., hvoraf grunden udgør 953.000 kr.

Fakta om Havhusevej 61, Havhusene, 8543 Hornslet

Fritidsejendommen har et samlet bygningsareal á 84 m² og ligger på Havhusevej 61, Havhusene, 8543 Hornslet. Enheden er bygget i 1961, senest renoveret i 1998 og befinder sig på en 801 m² stor grund. Ejendommen har 3 værelser og har et BBR-areal på 84 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af fibercement herunder asbest, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommen anvendes primært til fritidsformål (feriehus). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 9.761 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 1,67 mio. kr., hvoraf grunden udgør 953.000 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Havhusevej 61, Havhusene, 8543 Hornslet.

Enhedens BBR-areal er 84 m² på Havhusevej 61, Havhusene, 8543 Hornslet.

Den primære bygning blev bygget i 1961 på Havhusevej 61, Havhusene, 8543 Hornslet.

1,67 mio. kr. er vurdering på Havhusevej 61, Havhusene, 8543 Hornslet.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis