Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100001471ESR630-041694

Hastrupvej 24B

7323 Give
Vejle Kokborg By, Thyregod, 13æ (Landzone)
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Grundareal411.051 m²

Få alle informationer om Hastrupvej 24B, Kokborg, 7323 Give på Resights. Se grundens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Grunden ligger på Hastrupvej 24B, Kokborg, 7323 Give. Den 30. november 2018 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 43,2 mio. kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 4,1 mio. kr.

Fakta om Hastrupvej 24B, Kokborg, 7323 Give

Grunden er beliggende på Hastrupvej 24B, Kokborg, 7323 Give.

Egenskaber

Grundens primære benyttelse er "ikke angivet". I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 9.498 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 30. november 2018, hvor værdiansættelsen på grunden var 43,2 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 1.783 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 4,1 mio. kr.

Ejerinfo

Grunden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Hastrupvej 24B, Kokborg, 7323 Give.

Grundarealet er 411.051 m² på Hastrupvej 24B, Kokborg, 7323 Give.

Prisen var 43,2 mio. kr., da Hastrupvej 24B, Kokborg, 7323 Give senest blev handlet i 2018.

4,1 mio. kr. er vurdering på Hastrupvej 24B, Kokborg, 7323 Give.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis