kommunerne nedenfor.
Hasseltræet 3
2750 BallerupResights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Hasseltræet 3, Brøndgården, 2750 Ballerup. Undersøg ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er placeret på Hasseltræet 3, Brøndgården, 2750 Ballerup. Den 28. oktober 2018 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 215.885 kr.
Fakta om Hasseltræet 3, Brøndgården, 2750 Ballerup
Fritidsejendommen er beliggende på Hasseltræet 3, Brøndgården, 2750 Ballerup og har et samlet bygningsareal på 50 m². Ejendommen fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 50 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Ser man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, hverken badeværelse eller adgang til badeværelse og intet vandskyllende toilet. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af letbetonsten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommen anvendes primært til fritidsformål (kolonihave). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Prisen var 215.885 kr. i den seneste tinglyste handel d. 28. oktober 2018. Det giver en kvadratmeterpris på 4.317 kr.
Ejerinfo
Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Hvem ejer Hasseltræet 3, Brøndgården, 2750 Ballerup?
En eller flere privat(e) ejer Hasseltræet 3, Brøndgården, 2750 Ballerup.
Hvornår blev Hasseltræet 3, Brøndgården, 2750 Ballerup opført?
Den primære bygning blev bygget i 1977 på Hasseltræet 3, Brøndgården, 2750 Ballerup.
Hvad er Hasseltræet 3, Brøndgården, 2750 Ballerup værd?
Prisen var 215.885 kr., da Hasseltræet 3, Brøndgården, 2750 Ballerup senest blev handlet i 2018.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.