Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100451204ESR607-196309

Hassellunden 13

7000 Fredericia
Fredericia Erritsø By, Erritsø, 12cø (Byzone)
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Grundareal231 m²

Få alle informationer om Hassellunden 13, Snoghøj, 7000 Fredericia på Resights. Undersøg grundens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Grunden ligger på Hassellunden 13, Snoghøj, 7000 Fredericia.

Fakta om Hassellunden 13, Snoghøj, 7000 Fredericia

Grunden er placeret på Hassellunden 13, Snoghøj, 7000 Fredericia.

Egenskaber

Grundens primære anvendelse er "ikke angivet". I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Ejerinfo

Grunden er officielt ejet af Hassellunden ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Morten Damkjær Maimburg er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer grunden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til grunden er der to led. Den officielle ejer har i alt 39 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 73,8 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Morten Damkjær Maimburg, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Morten Damkjær Maimburg i alt 50 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Hassellunden ApS ejer Hassellunden 13, Snoghøj, 7000 Fredericia.

Grundarealet er 231 m² på Hassellunden 13, Snoghøj, 7000 Fredericia.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis