Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3289279ESR851-625125

Haslundparken 45

9310 Vodskov
Aalborg V. Hassing By, V. Hassing, 40cp (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1987
Bebyggelsesprocent22%

Areal

Grundareal770 m²
Bygningsareal171 m²
Beboelsesareal171 m²

Få alle oplysninger om Haslundparken 45, Vester Hassing, 9310 Vodskov på Resights. Se ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Haslundparken 45, Vester Hassing, 9310 Vodskov. Ejendommen har et bygningsareal på 171 m² og blev konstrueret i 1987 på en 770 m² stor grund. Den sidste handel fandt sted den 13. august 1990, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 236.666 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,23 mio. kr., hvoraf grunden udgør 641.000 kr.

Fakta om Haslundparken 45, Vester Hassing, 9310 Vodskov

Villaen har et samlet bygningsareal á 171 m² og ligger placeret på Haslundparken 45, Vester Hassing, 9310 Vodskov. Hovedbygningen, der er opført i 1987, blev senest moderniseret i 2006 og befinder sig på en 770 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 6 værelser og har et BBR-areal på 171 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Ejendommen benyttes hovedsageligt til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 7.837 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Værdiansættelsen var 236.666 kr. ved seneste tinglyste handel d. 13. august 1990. Det giver en kvadratmeterpris på 1.384 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 2,23 mio. kr., hvoraf grunden udgør 641.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Haslundparken 45, Vester Hassing, 9310 Vodskov.

Enhedens BBR-areal er 171 m² på Haslundparken 45, Vester Hassing, 9310 Vodskov.

Den primære bygning blev bygget i 1987 på Haslundparken 45, Vester Hassing, 9310 Vodskov.

Prisen var 236.666 kr., da Haslundparken 45, Vester Hassing, 9310 Vodskov senest blev handlet i 1990.

2,23 mio. kr. er vurdering på Haslundparken 45, Vester Hassing, 9310 Vodskov.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis